Dýchání a plíce představují svobodu a život

15.01.2022

Víte, proč se vám v určitých situacích špatně dýchá ? Jak to lze změnit se dozvíte v článku.

Pokud se dokážeme zhluboka nadechnout, znamená to, že dokážeme svobodně dýchat. Dýchání jako takové velmi úzce souvisí se svobodou a nezávislostí. Svobodně mluvit, svobodně se vyjadřovat, svobodně dělat co chceme a cítíme . Potíže s dechem může svědčit o strachu být samostatný a strachu čelit neznámým věcem.

Uvědomte si, že je vaším přirozeným právem žít naplno a svobodně, že jste hodni lásky. Rozhodněte se žít naplno a svobodně. Tady a teď.

Zrovna tak plíce souvisí se životem. Žít tak jak bychom chtěli. Však plíce nám dávají život. Pokud nám plíce špatně fungují, znamená to, že se prodíráme životem s potížemi, cítíme smutek, beznaděj, sklíčenost. Nebo nás dusí určitá situace nebo osoba, máme strach přijmout realitu či pocit, že nemáme právo žít naplno. Plíce také ovlivňují strach ze smrti, utrpení nebo z toho, že někoho uvidíme umírat či trpět. Z toho se dá dobře vyvodit, že pokud se necháme citově vydírat, že pokud neuděláme to a to, že bude někdo kvůli tomu trpět, může se nám to odrazit v potížích s plícemi i dechem.

Čím vážnější je onemocnění plic, tím naléhavější poselství nám duše vysílá. Uvětomte si, co ve svém životě nejvíc dramatizujete ? Co vás nejvíc tlačí dělat něco co nechcete ?

Zkuste si navnímat pozitivní stránky svého života a možnosti svého štěstí. Změnou svých postojů k životu si můžete sami vytvářet štěstí a radost ze života.

Jak?

Několikrát za den se vědomě velmi zhluboka nadechněte a vydechněte, zapojte do dýchání všechny tři oblasti - klíční kosti, plíce, břicho. Ideálně venku, na čerstvém vzduchu, nebo alespoň při otevřeném okně. Pomůže vám to lépe nadechovat život v emocionální i duševní rovině.

Rozhodněte se přijmout život v dokonalé rovnováze a rozhodněte si o tom, že jste schopni přijímat život naplno. Tady a teď.

Rozhodněte si sami, co chcete ve svém životě mít. Napište si co nechcete. Pak si věty přeformulujte do vět, co chcete.

s láskou k vesmíru Helena Stará

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového

Kyvadla se nemusí používat pouze k věštění a předpovědím. Je to opravdu víceúčelová pomůcka. Chcete vědět, k čemu všemu se dá kyvadlo použít ?

Kámen, který vybereme ještě před narozením dítěte, často odráží vnitřní povahu a potenciál dítěte. Pokud jako zvláštní dárek pořídíte dítěti měsíční kámen, tak ten pak vyjadřuje jeho osonost ve vztahu k vnejšímu světu.