O mně

Jmenuji se Helena Stará.

Bydlím v malé vesničce kousek od Brdských lesů.

Jsem zahradnice, tělem i duší. A právě tam, v zahradách jsem začala s homeopatií. Už jako dítě jsem chodila sbírat bylinky s babičkou a maminka nám místo tabletek vařila bylinkové čaje. Vaří si je dodnes, a já to od ní okoukala. Na zahrádce mám bylinkový záhon, kde si pěstuji byliny a koření. Ze své zahrady využiji vše. Pampelišky, sedmikrásky i jitrocel v trávníku nikdy nelikviduji, je z nich výborný čaj. A kopřivy ? Tolik vitamínů a minerálů proti jarní únavě v žádné tabletce nenajdete.

Když jsem začala profesionálně zahradničit, přemýšlela jsem co použít místo chemických přípravků na různé choroby a škůdce. Začala jsem používat různé bylinné výluhy, ale z časových i technických důvodů jsem pro své zákazníky hledala něco, co by mělo jednodušší přípravu, a přesto to nebylo chemické.

A kdo hledá, najde, já našla homeopatika . A tak začalo studium. První byli na řadě slimáci, pak mšice, plísně a další a další. Jako pokusného králíka jsem měla svou zahradu, kde jsem to všechno zkoušela. A protože to fungovalo, a funguje, a já chtěla vědět víc, než co se dočtu z knih, začalo hlubší studium homeopatické léčby na Homeopatické akademii v Praze, k tomu přednášky, semináře a supervize.

Od roku 2013 se věnuji meditačnímu cvičení Tai-chi 24 form. Věnuji se také působení minerálních a drahých kamenů na zdraví. V Hořovicích, pod křídly spolku Sedmikráska, jsem předcvičovala cvičební techniku Kalanetiky a klubovnu Sedmikrásky využívala i na homeopatické konzultace, přednášky a kurzy . Bohužel jsme o klubovnu přišli, tak nyní všechny konzultace dělám pouze on-line a cvičení jsem zrušila. Jsem registrovaná na homeopatických stránkách Homeopatie.cz a jsem členkou Homeopatické společnosti.

Poslouchala jsem, a stále slýchávám, že homeopatika jsou jen placebo, protože v nich není žádná účinná látka. A já říkám jedno - až mi někdo dokáže, že se dá namluvit a vsugerovat rostlinám, zvířatům a malým dětem, že je něco uzdraví, něco v čem není žádná účinná látka, pak v homeopatii přestanu věřit. A pokud se homeopatiky uzdraví rostliny, uzdraví se vše.

Věřím, že většina nemocí má své kořeny v psychice a podvědomí. A o tom je i homeopatie. Neléčí důsledky, ale příčinu.

A tímto jsem se začala posouvat k psychosomatice. A nejen k ní. Zjistila jsem, jak myšlenky fungují. Jak dokážou být silné a jak dokážou ovládnout dění v mém životě. Myšlenkou si dokážete přitáhnout nejen to, co chcete, ale i to co nechcete.

Myšlenka je dobrý sluha, ale špatný pán.


A naučit se své myšlenky ovládat tak, aby jsme měli to co chceme, a ne to co nechceme, je hlavně ze začátku těžké. Ale i to se dá naučit, stejně jako číst a psát, a potom to již děláte automaticky aniž by jste o tom přemýšleli.

Dokážete intuitivně vnímat to, co vám dělá dobře. Jaké barvy, prostředí, lidé kolem vás. Co vás posouvá a naopak co vás vrací.

s láskou k vesmíru Helena