Jak léčivé minerály použít u dětí ?

16.04.2021

Kámen, který vybereme ještě před narozením dítěte, často odráží vnitřní povahu a potenciál dítěte. Pokud jako zvláštní dárek pořídíte dítěti měsíční kámen, tak ten pak vyjadřuje jeho osonost ve vztahu k vnejšímu světu.

Univerzální léčivé kameny jsou ametyst, korál, modrý krajkový achát, nefrit a růženín. Více o léčivých kamenech pro děti najdete v článku.

Krystaly na ochranu lze nosit jako přívěšek, náramek, talisman do kapsy nebo ponořit na 6-8 hodin do čisté nechlorované  vody kterou vypijete.

Křišťál - je univerzální kámen. Darujte jej novorozenému dítěti ve váčku, který umístěte  kdekoliv v dětském pokoji. Křišťál ho může provázet po celý život. Může ho mít jako talisman, osobního průvodce, a zdroj světla a naděje.

Mléčný křemen - pro děti které jsou citlivé a těžce snáší ruch na dětském hřišti nebo ve skupině dětí. Pomůže mu vytvořit si kolem sebe soukromý prostor.

Sněžný křemen - pro děti které trpí kolikou a dětem kterým se prořezávají zuby působí chlácholivě.

Duhový křemen - utišuje zklamané a plačící děti.

Turmalínový křemen - pomáhá přecitlivělým dětem při hluku a náhlých prudkých pohybech.

Měsíční kámen - Chrání děti před nočními úzkostmi a pomáhá nastavit spánkový režim při špatném usínání. Uklidňuje hyperaktivní děti tím, že jim pomáhá dostat se do přirozeného rytmu.

Duhový měsíční kámen - pomáhá dětem s vadou řeči a potížích při učení

Perleť - chlácholí dítě po ukončení kojení.

Howlit bílý ( magnezit) - dodává odvahu dětem které se bojí spát potmě, a dodává klidný spánek.

Ametyst - proti nočním můrám - použijeme ametystový kámen nebo kouli. Dítě by se mělo zadívat do koule nebo kamenu, pomalu při tom dýchat a představovat si, že vdechují purpurové světlo a vydechují tmu. Nakonec si představí samy sebe, jak jsou v křišťálovém zámku kde jsou v naprostém bezpečí.

Purpurový fluorit - pomáhá zklidnit hyperaktivní děti

Tyrkys - ochraňuje před šikanou a bojácným dětem pomůže být hovornější ve škole. Tyrkys můžete ponořit na 8 hodin do vody kterou dítě vypije.

Modrý krajkový achát - pomáhá když se dítě učí mluvit a pokud je děcko neposedné.

Sodalit - dává se dětem, které se málokdy vidí s prarodiči a trpí tím.

Akvamarín - pomáhá při učení plavání a při strachu z vody.

Mechový achát - pomůže najít osamělým dětem a těm kteří začínají v nové škole kamarády. Také pomáhá navázat vzájemné pouto mezi dětmi a domácími mazlíčky.

Zelený aventurin - pomáhá dětem víc se snažit ve škole při učení a při psaní.

Unakit - vytváří bezpečné místo pro děti kde by mohly mluvit o svých problémech. Hodí se pro komunikaci s dosud nenarozenými dětmi.

Růženín -  když chcete dítě zbavit rozmrzelosti, dejte růženín pod postýlku. Mladistvým i dětem pomáhá překonat pocity úzkosti, podporuje sebelásku a sebeúctu.

Korál - chrání děti před pády a nehodami. Jako amulet pomáhá při bolestech zubů a zavěšený nad postýlku dítěti přitahuje ochranu.

Citrín - pomáhá dětem i dospívajícím aby se cítily milované, urovnává narušené vztahy hlavně v rodinách kde jsou nevlastní příbuzní. Mládeži pomáhá při komunikaci. Odhání noční můry a chrání před negativními lidmi.

Žlutý jaspis - usměrňuje sourozeneckou rivalitu a chrání před žárlivostí.

Rutilový křemen - pomáhá jedináčkům překonat pocit samoty a všem dětem pomáhá vyrovnat se s rodinnými krizemi.

Jantar - pomáhá stydlivým dětem aby se při společenských událostech cítily uvolněně. Ochraňuje před záští a jízlivostí ostatních. Jako amulet chrání před nebezpečím a strachem.

Karneol - podporuje odvahu bez agresivity, uklidňuje agresivitu

Mookait - pomáhá dětem zvyknout si na nové prostředí nebo životní situaci

Červený jaspis - pro malé děti je příliš silný. Starším dětem a dospívající mládeži pomáhá vyrovnat se s předsudky a záludnostmi svých vrstevníků nebo dominantních učitelů. Dokáže odvrátit nehody nebo smůlu a negativní energii vrací zpět tomu, kdo ji vyslal.

Granát - ochraňuje děti při plavání nebo v blízkosti vody. Funguje také jako psychický štít pokud jste na přelidněném místě.

Tygří oko - potlačuje záchvaty vzteku a tvrdohlavost.Chrání před zlem a negativitou.

Páskovaný achát - chrání před absorbováním negativní energie druhých lidí. Chrání malé děti aby nenarážely do předmětů.

Obsidián - utěšuje traumatizované a truchlící děti. Tlumí hrůzu ze tmy. Podržte kámen proti slunci a ukažte dítěti, že světlo je stále uvnitř. Chrání před negativními vibracemi a nepřátelstvím.

Dalmatinský jaspis - pomáhá překonat strach ze zvířat.

Jadeit - přitahují a utužují přátelství, pomáhá při dospívání urovnáním hormonálních výkyvů a nestálých citů. Odhání negativitu druhých. Chrání děti a těhotné ženy.


Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového

Všechny zkušenosti a události, bychom měli umět prožívat s přijetím. Místo toho je oblékáme do hávu soudů, strachu, lítosti, viny nebo do jiné formy nepřijetí. A tímto si přitahujeme události a osoby, kvůli kterým si prožíváme tyto většinou nechtěné události a prožitky stále dokola.

Kyvadla se nemusí používat pouze k věštění a předpovědím. Je to opravdu víceúčelová pomůcka. Chcete vědět, k čemu všemu se dá kyvadlo použít ?