Mentální úklid a jak na něj

02.03.2021

Doma uklízíte pravidelně. Vymetáte prach, pavučiny, umýváte špínu, luxujete, vytíráte, umýváte použité nádobí, perete špinavé prádlo. Uklízíte si i v hlavě ? Nebo se stále dokola přehrabujete ve špinavém prádle a opatrujete zaprášené pavučiny několik let ne-li desetiletí ? Když se doma něco rozbije, dáte to opravit, pořídíte nové nebo si to necháte rozbité a naříkáte že to nefunguje ? A jak je to s vašimi přesvědčeními ? Fungují ?

Nebo přemýšlíte , že by bylo potřeba nahradit je novými ?

V minulé lekci jsme se učili sebelásce. Nyní je čas na velký úklid. Zapřemýšlejte nad tím, o čem si myslíte v čem jste dobří nebo nejlepší, a o čem si myslíte, že by jste to chtěli, přitahuje vás to,ale máte pocit,že by jste to nikdy nezvládli. Naskýtá se otázka - proč? Čí je to názor ? Zkusili jste to alespoň někdy ? Čí pravdu jste přijali za svou ?

Každé vaše negativní přesvědčení, ať už je převzaté od kohokoliv je potřeba překonat.

Dalším krokem je odpuštění těm, kteří v nás to přesvědčení zakořenili. I plevel v květinovém záhoně vytrhnete a dál se jím nezaobíráte. Nevyčítáte mu za 5let že tam kdysi vyrostl a vy jste ho museli vytrhnout. A to stejné uděláme s našimi přesvědčeními, které nechceme. A necháme si tam jen ty krásné, jako květiny, které zdobí náš záhon. A na prázdná místa po plevelu vysadíme jiné. Takové, které se nám líbí.


Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si, co je nového

Kyvadla se nemusí používat pouze k věštění a předpovědím. Je to opravdu víceúčelová pomůcka. Chcete vědět, k čemu všemu se dá kyvadlo použít ?

Kámen, který vybereme ještě před narozením dítěte, často odráží vnitřní povahu a potenciál dítěte. Pokud jako zvláštní dárek pořídíte dítěti měsíční kámen, tak ten pak vyjadřuje jeho osonost ve vztahu k vnejšímu světu.