Mentální úklid a jak na něj

02.03.2021

Doma uklízíte pravidelně. Vymetáte prach, pavučiny, umýváte špínu, luxujete, vytíráte, umýváte použité nádobí, perete špinavé prádlo. Uklízíte si i v hlavě ? Nebo se stále dokola přehrabujete ve špinavém prádle a opatrujete zaprášené pavučiny několik let ne-li desetiletí ? Když se doma něco rozbije, dáte to opravit, pořídíte nové nebo si to necháte rozbité a naříkáte že to nefunguje ? A jak je to s vašimi přesvědčeními ? Fungují ?

Nebo přemýšlíte , že by bylo potřeba nahradit je novými ?

V minulé lekci jsme se učili sebelásce. Nyní je čas na velký úklid. Zapřemýšlejte nad tím, o čem si myslíte v čem jste dobří nebo nejlepší, a o čem si myslíte, že by jste to chtěli, přitahuje vás to,ale máte pocit,že by jste to nikdy nezvládli. Naskýtá se otázka - proč? Čí je to názor ? Zkusili jste to alespoň někdy ? Čí pravdu jste přijali za svou ?

Každé vaše negativní přesvědčení, ať už je převzaté od kohokoliv je potřeba překonat.

Dalším krokem je odpuštění těm, kteří v nás to přesvědčení zakořenili. I plevel v květinovém záhoně vytrhnete a dál se jím nezaobíráte. Nevyčítáte mu za 5let že tam kdysi vyrostl a vy jste ho museli vytrhnout. A to stejné uděláme s našimi přesvědčeními, které nechceme. A necháme si tam jen ty krásné, jako květiny, které zdobí náš záhon. A na prázdná místa po plevelu vysadíme jiné. Takové, které se nám líbí.


Chcete, ale nevíte jak na to ?

 Přidejte se do klubu Cesta za životem, kde se tohle a spoustu dalších věcí naučíte.

Nebo se přihlaste na kurz Cesta do hlubin vaší duše, kde vás provedu očištěním vaší cesty.

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si, co je nového

Všechny zkušenosti a události, bychom měli umět prožívat s přijetím. Místo toho je oblékáme do hávu soudů, strachu, lítosti, viny nebo do jiné formy nepřijetí. A tímto si přitahujeme události a osoby, kvůli kterým si prožíváme tyto většinou nechtěné události a prožitky stále dokola.

Kyvadla se nemusí používat pouze k věštění a předpovědím. Je to opravdu víceúčelová pomůcka. Chcete vědět, k čemu všemu se dá kyvadlo použít ?