Proč se to musí stát právě mě ?

08.11.2020

máte někdy pocit, že se proti vám spolčil celý vesmír ?

Stalo se to proto, protože je to určeno právě pro Vás, ať je to cokoliv.

Nemá tedy smysl, nechat si dělat astrologické předpovědi o tom, co mu přinese budoucnost jen proto, aby ji mohl vzít do svých rukou.To, na co člověk nedosáhne, nebo se mu postaví do cesty,slouží jako prostředek pro duševní zrání.A to, co nazývá "náhodou" je určeno pro něj.

V životě musíme získávat jisté zkušenosti a poznatky. Přicházejí k nám vždy v okamžiku,který určuje konstelace vesmíru k našemu osobnímu horoskopu.

Tyto informace se znázorňují sedmi archetypy nebo starými planetami. Jestliže bychom dokázali lekce a zkušenosti prožít vědomě, byli bychom schopní zdokonalovat se lépe a z vlastní vůle. Jestliže však životem procházíme pouze stylem "hurá do toho" možná nás vesmír donutí, abychom tato ponaučení přijali i nedobrovolně. V takovém případě získáme pouze část z nabízených možností duševního růstu.

Malý příklad pro objasnění : Předpokládejme, že Saturn doprovází narození v nějakém znamení. Zjednodušeně se tomu říká "odpor k energii". Z toho vyplývá, úkol objevit energie, které narážejí na odpor. Saturn symbolicky představuje samotu, chlad, nemoc, temnotu, smrt, tělesnou redukci atd. Kdyby se člověk s vědomím vlastního "kvadratického aspektu věnoval například karate, kácení stromů nebo tenisu, mohl by prožít neobvyklý jev odporu k energii. Kdyby později trochu méně jedl, na určitou dobu se stáhl do sebe, jednodušeji se oblékal nebo přemýšlel nad smrtí, pocítil by vliv Saturnu. Pokud se tomu však vyhne, vesmír může vytvořit podmínky při kterých získá zkušenost vynuceným způsobem. Může se stát, že člověk při rychlé jízdě narazí do stromu (odpor) a ocitne se v nemocnici. Doprovází ho bolest, utrpení a smrt. Nevědomě prožívá stejný princip, dostane stejnou informaci, která je nezbytná pro jeho další duševní vývoj. Získal z toho méně, než při vědomém prožití této zkušenosti, protože se dostane na jinou úroveň.

Všechny situace a astrologické aspekty, do kterých se člověk dostane, by měl každý vědomě prožívat a využívat jako šanci na duševní zdokonalení.

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového

Kyvadla se nemusí používat pouze k věštění a předpovědím. Je to opravdu víceúčelová pomůcka. Chcete vědět, k čemu všemu se dá kyvadlo použít ?

Kámen, který vybereme ještě před narozením dítěte, často odráží vnitřní povahu a potenciál dítěte. Pokud jako zvláštní dárek pořídíte dítěti měsíční kámen, tak ten pak vyjadřuje jeho osonost ve vztahu k vnejšímu světu.