Jak se zbavit potřeb které nepotřebujeme ?

03.03.2021

Jak se zbavit potřeb, které nás svazují ?

Minule jsme si řekli o mentálním úklidu.

Nyní je čas, naučit se jak se zbavit všeho co nechceme. Ať už se jedná o určité potřeby ( zlozvyky) ,nebo odpor ke změnám.

V první řadě by jste měli chtít být ochotní se těchto potřeb zbavit. Může to být kouření, přejídání, potřeba měnit druhé, kritizovat druhé, pomstychtivost, nebo potřebu být nemocný, závislost na minulosti, na jiných osobách, na věcech které nepotřebujeme.

Téměř vše se dá ovládat v mysli. Vaší mysl totiž ovládáte pouze vy. Nikdo jiný. A co jste vaší mysl naučili, to vám vrací. Pokud začnete se změnami v myšlení, bude se vaše mysl ze začátku vzpouzet. Bude odporovat. Nebude se jí to líbit. Budete cítit její odpor ke každé změně, který je potřeba překonat. Vy ovládáte své myšlenky, vy udáváte směr, kterým se chcete vydat. A čím víc jim povolíte, tím víc ony budou ovládat vás. Takže si můžete vybrat - buď budete obětí vašich myšlenek nebo pánem své vlastní mysli.

 

Chtěli byste, ale nevíte jak na to ? Všechny myšlenkové postupy ke změně myšlení se učíme v klubu Cesta za životem.

Očištění vaší cesty vás naučím v kurzu Cesta do hlubin vaší duše.

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového

Všechny zkušenosti a události, bychom měli umět prožívat s přijetím. Místo toho je oblékáme do hávu soudů, strachu, lítosti, viny nebo do jiné formy nepřijetí. A tímto si přitahujeme události a osoby, kvůli kterým si prožíváme tyto většinou nechtěné události a prožitky stále dokola.

Kyvadla se nemusí používat pouze k věštění a předpovědím. Je to opravdu víceúčelová pomůcka. Chcete vědět, k čemu všemu se dá kyvadlo použít ?